Serock
pranie dywanów w Wołominie
Pranie dywanów
i czyszczenie wykładzin
Zamów odbiór
lub zadzwoń 503 143 103
 
 

Serock to miasto w województwie mazowieckim nad Jeziorem Zegrzyńskim, naprzeciw ujścia rzeki Bug do Narwi. Leży na pograniczu Kotliny Warszawskiej i Wysoczyzny Ciechanowskiej. Odległość od centrum Warszawy jest spora, gdyż jest to około 40 km. Ludność Serocka to niecałe 5 tys. mieszkańców, a jego powierzchnia‎ wynosi ‎13,43 km².

Z tutejszego rynku ulice rozchodzą się we wszystkie strony miasta - taki układ Serock odziedziczył po okresie Średniowiecza.

Rynek jest sercem miasta, a ratusz jednym z jego nowoczesnych (otwartym w roku 1997) symboli. Właśnie tutaj w dawnych czasach odbywały się jarmarki, a obecnie kwitnie życie – zarówno targowe, ale też związane z odbywającymi się tutaj cyklicznie w sezonie letnim imprezami i spotkaniami muzycznymi. Dla łasuchów znajdziemy tutaj cukiernię i naleśnikarnię ze swojskimi specjałami, a dla spragnionych pięknej twórczości proponujemy kolekcję urokliwych filiżanek czy barwnych talerzy.

Izba Pamięci i Tradycji Rybackich to bardzo charakterystyczna dla Serocka, współczesna już placówka, ale jej multimedialna ekspozycja opowiada o lokalnej historii miasta. Obok Izby znajdziemy też historyczny mural przedstawiający rodowód miasta.

Grodzisko Barbarka to wzgórze, które dało początek średniowiecznej historii tego miasta, a o życiu pierwszych Serocczan opowiada informacyjna tablica stojąca u jego stóp wraz z makietą średniowiecznego grodziska. Ze szczytu wzgórza rozpościera się widok na połączenie rzek Bug i Narew.

Kościół pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny już w XVI wieku służył mieszkańcom nie tylko jako miejsce modlitwy, ale też jako miejsce schronienia podczas wojen i bitew. Jest to jeden z najstarszych zabytków na całym Mazowszu.

Plaża w Serocku
W Średniowieczu nie znano plażowania, ale prawie każdy aspekt życia związany był z wodą i rzeką. W dawnych czasach spławiano tu tratwami towary - obecnie natomiast jest to miejsce wielu atrakcji wodnych, z których mogą korzystać mieszkańcy i przyjeżdżający w to miejsce turyści. Osoby szukające ciszy i spokoju mogą tutaj powędkować, a dla rodzin i osób żądnych wrażeń dostępne są kajaki, łódki, żaglówki, skutery wodne oraz wycieczki statkiem Albatros lub tramwajem wodnym, przypływającym do Serocka z Warszawy. Ci, którzy nie do końca ufają wodzie będą z pewnością zadowoleni z darmowych leżaków, boiska do gier i molo.

Trakt spacerowy prowadzi do urokliwych jarów nad rzeką i na Plac Litewski, gdzie latem możemy trafić na warsztaty rzemieślnicze dla zainteresowanych. Przy głównej ulicy miasta znajduje się dawny zajazd pocztowy i lokalne oraz sieciowe sklepy czy lokale gastronomiczne. Z usług można też skorzystać bez wychodzenia z domu, a podając jedynie adres i zakres usług, z których chcemy skorzystać.

Coraz większą popularnością cieszą się usługi "na telefon", które wraz z własnym transportem oferuje pralnia dywanów. Oprócz profesjonalnego, maszynowego prania wykładzin klient może zdecydować się na ich usztywnianie lub obszywanie. Hitem ostatnich miesięcy staje się jednak pranie i prasowanie garderoby na telefon - "dla zabieganych", oraz usuwanie roztoczy czy innych alergenów poprzez ozonowanie - i to nie tylko dywanu, ale też wybranych pomieszczeń. Poprzez takie działanie klienci realnie pozbywają się niechcianych zapachów oraz ich przyczyn, gdyż są one neutralizowane, a nie tylko na krótko "perfumowane".

Ze względu na bardzo dokładne, maszynowe wykonywanie usług, coraz większą popularnością cieszy się wśród tutejszych mieszkańców, restauratorów oraz właścicieli hoteli i pensjonatów usuwanie sierści i włosów z powierzonych wykładzin i dywanów. Efekt jest piorunujący, a na ręczną, niedokładną "dłubaninę" szkoda firmom oraz indywidualnym klientom czasu i nerwów.

Ścieżka krajoznawczo-turystyczna Serocka prowadzi do hoteli, a następnie do rezerwatów przyrody i historycznych miejsc. Można zatem swobodnie spacerować lub też wsiąść na rower i skorzystać z jednego z 3 szlaków rowerowych, których łączna długość wynosi prawie 90 km.

ZGLOSPRANIE.PL K. RUTKOWSKI SPÓŁKA JAWNA
al. Prymasa Tysiąclecia 76E, 01-424 Warszawa
(tymczasowo zamknięte)

ul. Świętojańska 181, 07-200 Wyszków
tel. +48 503 143 103, zamowienia@zglospranie.pl


top