Rembertów
pranie dywanów w Wołominie
Pranie dywanów
i czyszczenie wykładzin
Zamów odbiór
lub zadzwoń 503 143 103
 
 

Rembertów to dzielnica Warszawy położona w prawobrzeżnej części stolicy. Liczba mieszkańców Rembertowa wynosi niecałe 25 tysięcy osób, a jego powierzchnia to trochę ponad 19 km².

Mała gęstość zaludnienia i rzadka zabudowa stwarza możliwość rozwoju obszarów pod niskie budownictwo oraz budynki rekreacyjno-sportowe. W Rembertowie znajdziemy dużo zieleni, a na ponad 30% ogólnej powierzchni całej dzielnicy rosną lasy. W roku 1998 na obszarze między ulicami Marsa, Żołnierską i torami kolejowym linii Warszawa Zachodnia–Terespol utworzono rezerwat przyrody Kawęczyn.

Rembertów należy (wraz z dzielnicami Wesoła i Wawer) do najbardziej zielonych dzielnic Warszawy. Na terenie Rembertowa znajduje się m.in. Las Rembertowski i wchodzący w jego skład, wspomniany już, rezerwat leśny Kawęczyn.

Charakterystyczna dla tej dzielnicy jest w większości niska zabudowa, a wśród najważniejszych budowli można wymienić elektrociepłownię Kawęczyn oraz Akademię Obrony Narodowej. Znajdujące się w tej dzielnicy parafie rzymskokatolickie wchodzą w skład dekanatu rembertowskiego w diecezji warszawsko-praskiej.

Mimo dużej ilości istniejącej tu zieleni, osoby zainteresowane zakupem mieszkania lub inwestycją w jego budowę rzadko wybierają tę dzielnicę - jako powód wskazywana jest, subiektywnie odbierana, duża odległość z tego miejsca do centrum stolicy. Rembertów nie jest też kojarzony z dzielnicą, w której rozwija się budownictwo wielorodzinne lub budowane są tzw. bloki.

Mimo tego wieloletniego trendu myślowego, obecni i przyszli mieszkańcy mają jednak dostęp do różnych usług, które nawet jeśli nie znajdują się stricte na miejscu, to można je bez problemu zamówić na telefon. Przykładem tak zamawianej usługi jest pranie dywanówy, usuwanie plam i roztoczy z dywanów oraz, bardzo ostatnio modne, ozonowanie, które gwarantuje klientowi całkowitą neutralizację istniejących zapachów, poprzez usuwanie roztoczy oraz innych, potencjalnie szkodliwych alergenów. Właśnie na telefon mieszkańcy Rembertowa mogą zamówić, przykładowo, odbiór dywanów do prania prosto z domu i np. ich usztywnianie czy obszywanie (a często jest to konieczne przy wysłużonych, wielopokoleniowych pamiątkach dywanowych, które trzeba odpowiednio pielęgnować).

ZGLOSPRANIE.PL K. RUTKOWSKI SPÓŁKA JAWNA
al. Prymasa Tysiąclecia 76E, 01-424 Warszawa
(tymczasowo zamknięte)

ul. Świętojańska 181, 07-200 Wyszków
tel. +48 503 143 103, zamowienia@zglospranie.pl


top