Targówek
pranie dywanów w Wołominie
Pranie dywanów
i czyszczenie wykładzin
Zamów odbiór
lub zadzwoń 503 143 103
 
 

Targówek jest dzielnicą położoną na prawym brzegu Wisły.Jest podzielony na dwie części: mieszkaniową (Bródno, Targówek Mieszkaniowy oraz Zacisze) i część przemysłową (Targówek Fabryczny). Ponad 30 % całkowitej powierzchni dzielnicy zajmują tutaj tereny zielone. Są to przede wszystkim: Park Leśny Bródno oraz Park Bródnowski i Park Wiecha, ale też skwery i zieleńce oraz pozostała zieleń.Niskie ceny działek sprawiają, że wiele firm wybrało Targówek Fabryczny na miejsce swojej siedziby. Przykładem może być chociażby największy w Europie Środkowo-Wschodniej zakład produkcyjny znanego koncernu Procter&Gamble.

Zabudowa Targówka, ze względu na słabość materiałów oraz konstrukcji budowli, uległa w dużej mierze zniszczeniu w czasie II wojny światowej. Jednak przetrwało sporo kamieniczek oraz mniejszych domów. Po II wojnie światowej poziom życia w tych okolicach nadal był na niskim poziomie, a sam Targówek uważano za najbiedniejszą część Warszawy. W obecnej formie Targówek obejmuje zróżnicowane pod względem budownictwa osiedla mieszkaniowe - znaleźć tu można zarówno typowe przedmiejskie blokowiska, poszatkowane dawną zabudową charakterystyczną dla tych obszarów (Bródno), osiedla willowe (Zacisze), ale też tereny przemysłowe (Utrata). Mieszkańcy tej dzielnicy Warszawy mogą korzystać z oferty firm usługowych. Przydatnym przykładem może być nasza pralnia dywanów, która oferuje także pranie i prasowanie ubrań, ale także usuwanie przykrych zapachów i alergenów oraz roztoczy poprzez ozonowanie powierzonych wykładzin, a nawet ozonowanie całych pomieszczeń. Nasza usługa jest dostępna na telefon dla zainteresowanych mieszkańców. Występuje tutaj sporo terenów kolejowych (głównie transport towarowy) i terenów zielonych, wśród których znajdziemy także cmentarze.

Tereny zielone pozwalają tutejszym mieszkańcom zrelaksować się po pracy - przykładowo w formie spaceru z ukochanym czworonogiem, który, jak wiadomo, jest najlepszym przyjacielem człowieka. Inną opinię o psach mogą mieć zazdrośni miłośnicy kotów, ale łączy ich jedno - usuwanie sierści i włosów z dywanów oraz wykładzin mogą zlecić naszej firmie - i to na telefon. A dostarczenie dywanu lub garderoby do prania i prasowania możemy wykonać naszym transportem, jeśli klient nie ma czasu i wyrazi takie zapotrzebowanie. Targówek, jako dzielnica oddalona od centrum Warszawy, posiada niewiele zabytków. Wpływ na taki stan rzeczy miały także duże zmiany urbanistyczne, które przeprowadzono na tych terenach w latach 70. XX wieku.

Do najbardziej rozpoznawanych obiektów zabytkowych Targówka można zaliczyć:

  • Cmentarz Bródnowski z drewnianym kościołem św. Wincentego a Paulo,
  • Cmentarz Żydowski na Bródnie
  • Kościół Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Ks. Ziemowita 39

 Jeśli zatem szukają Państwo w Warszawie dzielnicy z tanimi działkami, w której dodatkowo można zlecić pranie ubrań i wykładzin na telefon, to nie mogli Państwo lepiej trafić.

ZGLOSPRANIE.PL K. RUTKOWSKI SPÓŁKA JAWNA
al. Prymasa Tysiąclecia 76E, 01-424 Warszawa
(tymczasowo zamknięte)

ul. Świętojańska 181, 07-200 Wyszków
tel. +48 503 143 103, zamowienia@zglospranie.pl


top