Włochy
pranie dywanów w Wołominie
Pranie dywanów
i czyszczenie wykładzin
Zamów odbiór
lub zadzwoń 503 143 103
 
 

Dzielnica Warszawy położona w lewobrzeżnej części miasta. Rozpościera się na powierzchni 28,63 km². Populacja Włochów wynosi w przybliżeniu 43 tys. osób.

Właśnie na terenie tej dzielnicy znajduje się największy polski port lotniczy - Lotnisko Chopina.

W latach 1939–1951 Włochy posiadały prawa miejskie. Niestety 16 września 1944 r. deportowano stąd przymusowo do III Rzeszy ok. 6 tys. mężczyzn. Po II wojnie światowej miasteczko zaczęło się rozwijać i już w 1946 r. liczyło prawie 19 tys. mieszkańców.

Podczas II wojny światowej Włochy nie zostały szczególnie zniszczone. Wiele budynków pozostało nienaruszonych. Po upadku Powstania Warszawskiego Niemcy zorganizowali tutaj obóz przejściowy dla wysiedlonych mieszkańców Warszawy. Stąd właśnie, kolejką elektryczną zabierano ich do Pruszkowa.

Po zakończeniu wojny przez pewien czas miało tu swoją siedzibę NKWD a także UB. W okresie styczeń-kwiecień 1945 roku mieściło się tutaj więzienie Urzędu Bezpieczeństwa. Wtedy to wywieziono do Moskwy przywódców Polskiego Państwa Podziemnego.

5 maja 1951 roku obecna dzielnica została włączona do Warszawy i stała się częścią dzielnicy Ochota. Taki stan istniał do czerwca 1994 roku, kiedy to Włochy uzyskały prawa samodzielnej gminy.

Obecnie Włochy to przede wszystkim niskie zabudowania rozsiane po całej dzielnicy. Bardzo dużą część całości dzielnicy obejmuje teren lotniska im. Fryderyka Chopina. Jest to z pewnością nie lada gratka dla fanów i pasjonatów lotnictwa.

Jeżeli samoloty niezbyt Cię interesują lub chcesz odpocząć od ruchu i hałasu, pojedź na drugi kraniec Włoch. Tam, na styku z dzielnicą Ursus, znajduje się Park Cietrzewia ze stawami. Realnie rzecz ujmując są to rozległe, malownicze i miłe dla oka oraz serca glinianki o powierzchni wynoszącej ponad 4 ha. W ostatnich latach dokonano ich rewitalizacji - stawy odmulono, powstały pomosty i łagodne zejścia. Można zetknąć się tu z naturą, np. z ptactwem wodnym. Cały zbiornik otaczają „ławeczki”, gdzie można spokojnie siąść, porozmawiać lub "zatopić się" w ulubioną lekturę.

W niedużej odległości mieszkańcy znajdą też plac zabaw dla swoich pociech oraz ukochanych czworonogów. Jeśli zatem Łazienki lub Park Ujazdowski wydają Ci się zbyt banalne i nudne - przyjedź właśnie tutaj, a nie pożałujesz.

A gdy wszyscy wrócą po długim wypadzie późnym popołudniem zmęczeni, "umorusani", ale szczęśliwi do domu, warto zadzwonić do naszej pralni i zlecić nam "na telefon" pranie i prasowanie odzieży, której nie mamy już siły prasować, a która z pewnością się przyda w kolejnych dniach na wyjście do pracy, na zakupy lub do szkoły, przedszkola czy teatru.

Nawet jeśli ukochany pies wróci z nami do domu cały w błocie i pobrudzi nam sierścią oraz mokrymi paprochami nasz ukochany dywan nie ma się co martwić i denerwować - wystarczy do nas zadzwonić, a my już się zajmiemy wszystkimi plamami i zabrudzeniami oraz roztoczami i alergenami, które nagromadziły się w Państwa wykładzinie. A nawet więcej - jeśli ukochany, ale niesforny pupil nudził się i poszarpał zębami pod Waszą nieobecność najpiękniejszy dywan w domu, też mamy na to sposób, gdyż oferujemy obszywanie i wzmacnianie, czyli usztywnianie wykładzin, które tego wymagają. Zapraszamy serdecznie!

ZGLOSPRANIE.PL K. RUTKOWSKI SPÓŁKA JAWNA
al. Prymasa Tysiąclecia 76E, 01-424 Warszawa
(tymczasowo zamknięte)

ul. Świętojańska 181, 07-200 Wyszków
tel. +48 503 143 103, zamowienia@zglospranie.pl


top