Piaseczno
pranie dywanów w Wołominie
Pranie dywanów
i czyszczenie wykładzin
Zamów odbiór
lub zadzwoń 503 143 103
 
 

Piaseczno to miasto powiatowe położone w województwie mazowieckim, w najbliższym sąsiedztwie warszawskiej dzielnicy Ursynów, w odległości około 17 km na południe od centrum stolicy Polski.

Jego powierzchnia obejmuje 16,22 km², natomiast liczba jego mieszkańców wynosi w przybliżeniu 48 tysięcy osób.

Polecamy:

Pranie dywanów w Piasecznie

Miasto to jest jednym z najstarszych na Mazowszu i znajduje się na trakcie między Warszawą a Czerskiem – dawną stolicą książąt mazowieckich. Lokalizacja ta do dzisiaj wpływa korzystnie na szybki rozwój budownictwa, lokalizowanie tutaj siedzib wielu zagranicznych przedsiębiorstw, a w roku 2010 Piaseczno zostało uznane przez magazyn Forbes za najbardziej atrakcyjne miasto dla biznesu oraz szybkiego przyrostu liczby mieszkańców. Wchodzi ono w skład aglomeracji warszawskiej.

Piaseczno stało się jednym z ośrodków lokalnego handlu na południowym Mazowszu, pośrednicząc w wymianie towarów oraz w działalności usługowej. W związku z tym nastąpiły przemiany w układzie przestrzennym miasta, którego centralnym punktem stał się rynek. Piaseczno było do 1964 r. tradycyjnym miejscem targów i jarmarków, a swój największy rozkwit przeżywało w XVI wieku, czego świadectwem jest zachowany historyczny układ urbanistyczny rynku i sąsiadujących z nim ulic.

Także obecnie mieszkańcy Piaseczna są odpowiednio zabezpieczeni w szeroki wachlarz usług i towarów, czego przykładem może być pranie i prasowanie ubrań na tzw. telefon, znajdujące się w ofercie okolicznej pralni dywanów, a które znajduje coraz większy popyt i uznanie wśród mieszkańców Piaseczna oraz wszystkich dzielnic Warszawy. Należy oczywiście podkreślić, iż wachlarz oferowanych usług jest o wiele szerszy, gdyż obejmuje także pranie dywanów i wykładzin, usuwanie plam i zapachów oraz roztoczy i innych alergenów z pranych wykładzin poprzez ich profesjonalne ozonowanie. Usztywnianie i obszywanie dywanów to kolejne opcje, na które klient może się bezproblemowo, telefonicznie zdecydować. Gdy natomiast komuś zależy na perfekcyjnej czystości, a nie ma dużej cierpliwości do porządków, może wybrać maszynowe, bardzo dokładne usuwanie sierści i włosów z powierzonych powierzchni dywanowych. Naprawdę jest z czego wybierać.

Z okresu XVI wieku pochodzi najstarszy zabytek architektoniczny Piaseczna – barokowy kościół św. Anny. Drugim historycznym i symbolicznym obiektem jest ratusz z połowy XIX wieku. Samo miasto, ale też okolice Piaseczna obfitują w miejsca pamięci ważnych wydarzeń historycznych. Znajdują się tu m.in. mogiły powstańców styczniowych, cmentarze z okresu I wojny światowej oraz miejsca upamiętniające wydarzenia II wojny światowej.

W latach pięćdziesiątych XX wieku rozpoczęło się uprzemysłowienie miasta - utworzono Zakłady Lamp Oscyloskopowych "Zelos” oraz Zakłady Lamp Nadawczych "Lamina”. W roku 1979 otwarto też Zakład Kineskopów Kolorowych "Polkolor”.

Jeśli mowa o transporcie osobowym, to w roku 1971 uruchomiono linię autobusową MZK z piaseczyńskiego rynku do stolicy, a 12 lat później wybudowano zajezdnię trolejbusowo-autobusową i uruchomiono połączenie z dawnym Dworcem Południowym w Warszawie.

Dziś Piaseczno przeżywa swój renesans, a liczba jego mieszkańców szybko przyrasta. Zarówno powiat, jak i wchodzące w jego skład gminy, mają jeden z najwyższych wskaźników dochodu na osobę. W powiecie piaseczyńskim powstaje wiele nowych krajowych i zagranicznych firm, wznoszone są także nowe budynki publiczne - np. w 2006 roku oddano do użytku gmach Komendy Powiatowej Policji, a w roku 2008 została otwarta siedziba Prokuratury i Sądu Rejonowego.

ZGLOSPRANIE.PL K. RUTKOWSKI SPÓŁKA JAWNA
al. Prymasa Tysiąclecia 76E, 01-424 Warszawa
(tymczasowo zamknięte)

ul. Świętojańska 181, 07-200 Wyszków
tel. +48 503 143 103, zamowienia@zglospranie.pl


top