Ursus
pranie dywanów w Wołominie
Pranie dywanów
i czyszczenie wykładzin
Zamów odbiór
lub zadzwoń 503 143 103
 
 

Ursus jest jedną z najmniejszych warszawskich dzielnic - zajmuje powierzchnię obejmującą trochę ponad 9 kilometrów kwadratowych.

Dzielnica ta położona jest w zachodniej części stolicy, w odległości 9 km od centrum miasta.

Ursus to licząca niecałe 50 tysięcy mieszkańców dzielnica Warszawy ograniczona ulicami Świerszcza, Zapustną i Badylarską od wschodu (granica z dzielnicą Włochy) oraz granicą Warszawy z pozostałych trzech stron.

Mimo, że Ursus to naprawdę mała dzielnica pod względem swojej powierzchni, to średnia gęstość zaludnienia - 5030 osób/km2 - jest zdecydowanie wyższa niż średnia w Warszawie (wynosi ona 3219 osób/km2). Nie ma zatem mowy o nudzie i samotności, gdyż wśród tak dużej liczby mieszkańców na pewno znajdzie się grupy lub pojedyncze osoby z podobnymi zainteresowaniami i poglądami.

Mimo tak wysokiej gęstości zaludnienia mieszkańcy tej dzielnicy posiadają bezproblemowy dostęp do miejsc handlu i różnych usług, wśród których dumnie prezentuje się nasza pralnia dywanów. A można w niej zamówić przykładowo pranie i prasowanie odzieży na telefon. Wystarczy zadzwonić i ustalić z nami miejsce odbioru Państwa garderoby i zostanie ona przez nas przygotowana do użycia zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem i oczekiwaniami. To oczywiście nie koniec naszej oferty, gdyż oferujemy także usuwanie plam z Państwa ukochanych wykładzin, ich ozonowanie oraz usuwanie roztoczy czy sierści i włosów, by wspomóc domowych alergików w ich codziennym życiu. Ratujemy też Państwa najstarsze, pamiątkowe dywany poprzez ich usztywnianie, docinanie i dokładne obszycie, gdy pamiątka po dziadku, babci czy cioci zaczyna się pruć i nie chcemy jej wyrzucać lub chcemy jej wymiary czy kształt dopasować do naszych potrzeb.

W latach 1952–1977 Ursus był nawet samodzielnym miastem.

A w latach 1968–1978 powstało w Ursusie największe osiedle mieszkaniowe - Niedźwiadek, którego podstawę stanowiły przede wszystkim wysokie bloki.

W tej warszawskiej dzielnicy znajdziemy trzy parki:

  • Park Czechowicki,
  • Park Hassów
  • i Park Achera.

Ostatni z nich nazwany został imieniem dawnego posiadacza ziemskiego z tej dzielnicy – Franciszka Adolfa Achera. Właśnie na terenach, które kiedyś do niego należały znajduje się obecny park.

Najbardziej rozpoznawalnym miejscem w dzielnicy Ursus są podupadające Zakłady Mechaniczne Ursus, w ostatnim czasie powstało tu także centrum handlowe CH Factory.

Dzielnicę Ursus można podzielić na 5 poniższych obszarów:

  • Czechowice,
  • Skorosze,
  • Szamoty,
  • Niedźwiadek
  • oraz Gołąbki.

Jako jedną z zalet dzielnicy Ursus można wskazać najniższy wskaźnik przestępczości na 100 tysięcy mieszkańców wśród wszystkich dzielnic Warszawy (zarówno jeśli chodzi o drobne przestępstwa jak i ciężkie). Jest to z pewnością istotny czynnik, który może wpłynąć na decyzje młodych małżeństw i małżeństw z dziećmi, które poszukują bezpiecznego miejsca do zamieszkania na terenie stolicy.

ZGLOSPRANIE.PL K. RUTKOWSKI SPÓŁKA JAWNA
al. Prymasa Tysiąclecia 76E, 01-424 Warszawa
(tymczasowo zamknięte)

ul. Świętojańska 181, 07-200 Wyszków
tel. +48 503 143 103, zamowienia@zglospranie.pl


top