Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, rozumiem
Co przejdzie Twój dywan?
01
 

Mierzenie i znakowanie

Mierzenie dywanu, wszycie unikatowej metki z numerem, wyszukanie ewentualnych uszkodzeń, ustalenie rodzaju włókna i wykonanie zdjęcie.
 
02
 

Trzepanie mechaniczne

Automat Trzepiący niezwykle skutecznie i w bardzo krótkim czasie usuwa wszystkie suche zabrudzenia będące w dywanie tj. piasek, kurz, pył, sierść, włosy, itp. W zależności od zabrudzenia dywanu czy jego struktury operator płynnie reguluje częstotliwość uderzeń i szybkość posuwu dywanu. Automat usuwa nawet 1 kg suchych zabrudzeń z metra kwadratowego.
 
03
 

Pranie wstępne

Dywany umieszczane są w Pralnicy P-3300 INOX gdzie w 3 tys. litrów wody oraz odpowiednio dobranej chemii, dochodzi do całkowitego rozpuszczenia zabrudzeń. Specjalnie zaprojektowane mieszadła wprowadzają dywany w ciągły ruch i po około 30 minutach dywany są gotowe do dalszej obróbki.
 
04
 

Pranie zasadnicze i płukanie

Pranie zasadnicze za pomocą szorowarki tarczowej lub walcowej powodujące podniesienie runa w dywanie i odseparowanie pozostałych zabrudzeń od włókien. Następnie dywan jest płukany do skutku czystą wodą pod bezpiecznym ciśnieniem i zbierakowany.
 
05
 

Wirowanie

Dywan po zrolowaniu umieszczany jest w specjalnej wirówce do dywanów gdzie przy 1200 obr./min wirowany jest przez ok 5-8 minut co pozwala usunąć do 95% wody. Zapobiega to przebarwieniom frędzli oraz zdecydowanie przyśpiesza proces suszenia, jednocześnie nie wpływając na sztywność dywanów.
 
06
 

Suszenie

Dywany suszone są na specjalnej suszarni sterowanej komputerowo w pozycji pionowej, gdzie w zaledwie kilka godzin odparowuje pozostałe 5% wody.
 

07
 

Obróbka końcowa i sprawdzenie jakości.

Przy pomocy urządzenia do obróbki finalnej F-3000 każdy dywan po wyschnięciu jest sprawdzany pod kątem jakości, szczotkowany, odkurzany i pakowany.
 
08
 

Pakowanie

Czysty, pachnący i suchy dywan na życzenie klienta jest pakowany w worek i gotowy do wydania lub transportu.
 

KONTAKT

ZGŁOŚ PRANIE.PL
Rutkowska Milena

ul. Świętojańska 181
07-200 Wyszków
tel. +48 503 143 103
zglospranie@vp.pl
Czynne:
pon. - pt. 8:00 - 16:00
soboty 8:00 - 14:00

KONTAKT

WYBIERZ ODDZIAŁ: